Aroma masáž s borovicí

odpuštění si - sebepřijetí - zdravé sebevědomí
Borovice jako věčný strom života v sobě koncentruje vnitřní světlo a hřejivost a vyzařuje do svého okolí vzpružující svěžest. Svými kořeny se borovice uchytí i na holé skále, je silná a nezávislá. Tyto vlastnosti předává svěží jehličnanovou vůní i nám. Borovicový olej je jedním z nejlepších olejů na vyčištění plic a v boji proti infekci dýchacího ústrojí.

Díky antiseptickým a protizánětlivým účinkům pomáhá při infekcích močových cest. Tento tišící, hojivý esenciální olej také přináší úlevu při revmatických bolestech a artritidě. Pro svůj tonizační účinek na plíce a ledviny i nervy se borovicový olej řadí mezi nejúčinnější esenciální oleje na únavu a nervovou slabost.

Prospívá zejména těm, u nichž je vyčerpanost kombinována s mělkým a sípavých dýcháním a bolestmi v kříži. Esenciální olej z borovice zdokonaluje naše soustředění, povzbuzuje naši mysl za stavu nervového vyčerpání a využívá se také při ztrátě krátkodobé paměti.
Je nápomocný lidem citlivým zvláště na negativní, unavující prostředí a těm, kteří se v atmosféře nabité stresem snadno vyčerpají.
Vhodný je i při snadné zranitelnosti a snahách uniknout problémům.

Svěží, ostré a vzdušné aroma borovice "otevírá hruď", vštěpuje pozitivitu a pomáhá obnovit sebedůvěru. Rozptyluje melancholii, potlačuje pesimismus a znovu probouzí naše instinktivní spojení se životem. Povzbuzuje nás, abychom překonali omezení a zbavili se nepotřebného. Pomáhá ulevit lítosti a rozptýlit výčitky. Na jemnější úrovni jej dr. Edward Bach označil jako "vhodný pro ty, kdo obviňují sami sebe", kdo se cítí zodpovědnými nejen za své jednání, ale i za chyby a trápení jiných.
Jako rostlina ochrany je borovice vhodná pro ty jenž mají problémy ochránit své vlastní "hranice", mají slabé sebevědomí a nejsou schopni dostát požadavkům druhých. U takového jedince se projevují sklony obrátit se dovnitř, pociťovat bezmocnost a vlastní bezcennost. Borovicový olej obnovením emocionální pozitivity a vnější "hranice" stejně jako schopnosti "podstoupit" zkušenost rozptyluje jak negativní mínění o vlastní osobě, tak i výčitky z nesprávného obviňování se a nahrazuje je odpuštěním a sebepřijetím.
(c) 2024 Masáže Hana | Masáže Praha 4 a Praha 10 | Klasické masáže | ruční Lymfatické masáže - Manuální lymfodrenáž | Bowenova tlaková masáž
Holistická aroma masáž | Těhotenská masáž | Reflexní masáž chodidel | Dárkové certifikáty on line | Dárkové poukazy na masáž on line | Webdesign ABweb.cz