Lymfatické masáže

Ruční lymfatické masáže provádím od června 2002.

Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla. Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy.

Tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu... Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky... Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu. Lymfatické masáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

V medicíně se využívá například pro rychlejší hojení a odstranění otoků po operacích - veškeré poúrazové stavy, pooperační stavy. Lymfatická masáž zlepšuje odtok produktů metabolismu v oblasti pooperační rány a podporuje hojení = uvolňuje tkaňové napětí a tím pádem zbavuje pocitu bolesti. Pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému = jako prevence křečových žil. Dochází k posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se rychleji okysličuje. Proto je tento typ masáže nejšetrnější pro lidi, kteří trpí křečovými žilami. Upraví se metabolismus. Klienti se odvodní a mohou i zhubnout. Organismus se harmonizuje. Zlepší se elasticita a vzhled pokožky. Uplatnění najde tato masáž také v boji s celulitidou. Kromě zdravotních vlivů mají lymfatické masáže také značné relaxační účinky, které jsou v dnešní hektické době plné stresů velmi důležité a ocení je každý moderní člověk. V každém případě je lymfatická masáž určitým zásahem do organismu a proto má její provádění určitá omezení. Nelze ji dělat při virovém nebo akutním onemocnění a zejména ne při nádorových onemocněních.
Lymfatická masáž ztrácí účinek v kombinaci s jakoukoli jinou masáží stejné části těla v jednom dni. U rodiček je možná lymfatická masáž až po šestinedělí. Metoda byla veřejnosti představena poprvé na mezinárodní výstavě zdraví a krásy v Paříži v roce 1936. Její účinnost byla od té doby mnohokrát klinicky ověřena.

Preventivní celotělová lymfatická masáž

Správná funkce lymfatického systému hraje klíčovou roli ve správné funkci systému imunitního. Preventivní lymfatická masáž celého těla v tomto případě spočívá v jemné masáži všech klíčových bodů lymfatického systému. Tím je zabráněno například hromadění odpadních látek, buněčných zbytků nebo infekčních agen v lymfatickém systému. Organismus je tak lépe pročišťován. Jedná se tedy o jednu z možností jak nefarmakologicky posílit obranyschopnost vlastního těla. Jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí.

Jako prevenci i ke zmírnění zdravotních potíží doporučuji kůru deseti ošetření s pravidelnou návštěvností minimálně 2x týdně! Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy, se objeví po 3 - 4 lymfatických masážích. Ale to je velmi individuální. Hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku a tělesné hmotnosti.

Celotělová lymfatická masáž zahrnuje:
10 x 1 hodina lymfatických masáží dolní poloviny těla
10 x 2 hodiny lymfatických masáží horní poloviny těla
- celkem 20 návštěv , t.j. 30 hodin lymfatických masáží

Pro dosažení požadovaného efektu je bezpodmínečně nutná lymfatická masáž pravidelná, prováděná minimálně 2 x týdně.

Lymfa = řeka v našem těle (obrázek kliknutím zvětšíte)
Lymfatické masáže - lymfa mapa

Lymfa Snad každý ví, že v lidském těle existuje lymfatický systém, ne každý už však ví, kde ho hledat. Poměrně známý je výraz mízní či lymfatické uzliny a obecně se ví i to, že jejich zduření bývá známkou vážných zdravotních komplikací. Lymfatický systém je komplexní soustava jednoduchých lymfatických cév a lymfatických uzlin, které obsahují bílé krvinky a tkáň vytvářející protilátky.
Tento systém odvádí tekutinu z tkání, zachytává cizorodé částice, mikroorganismy a nádorové buňky a přivádí buňky určené k boji s infekcí, tedy protilátky na místa v těle, kde je jich zapotřebí. Z tohoto jednoduchého popisu je zřejmé, že bezchybná funkce lymfatického systému je pro náš organismus nesmírně důležitá.

Vybrané reference (lymfatické masáže):
Tomáš Dvořák, František Kaberle, Václav Kotrba, Pavel Košťál, Vladimír Labant, Pavel Pergl, Ondřej Pýcha, Michal Sivek, Lukáš Přibyl, Vladimír Šmicer, Jaroslav Špelda, Martin Štrba, Petr Ton, Viktor Ujčík a další.
(c) 2024 Masáže Hana | Masáže Praha 4 a Praha 10 | Klasické masáže | ruční Lymfatické masáže - Manuální lymfodrenáž | Bowenova tlaková masáž
Holistická aroma masáž | Těhotenská masáž | Reflexní masáž chodidel | Dárkové certifikáty on line | Dárkové poukazy na masáž on line | Webdesign ABweb.cz