Klasická masáž zad a šíje

Každý z nás se potřebuje občas uvolnit, zpomalit, dopřát si relax, vychutnat si čas pro sebe.

Poslech hudby, procházka, pozorování toku řeky... 

To všechno jsou způsoby, jakými uklidníme svou mysl, získáme pocit vyrovnanosti v prostotě pohybu.
Jako děti jsme lezli po stromech, běhali bosi. Byli jsme sami sebou, přirození, uvolnění.

Jak však dospíváme, naše přirozenost bývá mnohdy svazována, často se něčemu nebo někomu přizpůsobujeme.

Masáž se tak nabízí jako jedna z možností hýčkání a opečovávání se.

Účinek masáže

Masážními hmaty dosáhneme v organismu nějaké odezvy, určitého léčebného účinku, a to nejen v místě působení, ale i na vzdálených místech nebo dokonce v celém organismu. Místní odezva má převážně charakter prosté reakce na mechanické působení. Dojde především k odstranění povrchních zrohovatělých buněk pokožky a tím se uvolní póry - vývody potních a mazových žlázek.

Zlepší se tak chemické pochody v buňkách kůže a buněčné dýchání.

Zlepší se prokrvení kůže a podkoží, čímž dochází ke zvýšenému přísunu kyslíku, živin, ale i ochranných látek. 

Současně se zvýší odplavování "odpadových produktů" látkové výměny (oxid uhličitý, "únavové látky" jako kyselina mléčná, močovina a jiné) do žilního a lymfatického systému.

Působením na nervová zakončení v kůži lze masáží zmírnit nebo utlumit kožní bolest. Hlubšími masážními hmaty lze rozrušit svalové zatvrdliny, srůsty, eventuálně jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech nebo šlachových pochvách. Masáží lze rovněž urychlit vstřebávání a odplavení zánětlivých výpotků nebo otoků. Zvýšeným prokrvením se zlepšuje energetická bilance svalových buněk, dochází k rychlejšímu zotavení svalů po zátěží, lepší se svalová výkonnost. Dostředivým směrem prováděnými masážními hmaty docílíme zlepšeného žilního návratu do srdce a tím i jeho ekonomičtější činnosti. Zlepšení krevního oběhu má vliv na celý organismus, mozkem počínaje a ledvinami konče. Nervová zakončení a čidla v kůži, podkoží, svalech a šlachách přenášejí po mechanickém podráždění impulsy reflexním obloukem do vnitřních orgánů v daném segmentu.

Tak se dají reflexní cestou ovlivnit porušené funkce těchto orgánů. Vzruchy přenesené nervovými drahami do mozku mají vliv nejen na jeho řídící a regulační činnost, ale i na psychiku, čímž se dá vysvětlit zklidňující nebo naopak dráždivý, stimulující účinek masáže.

K masáži používám výhradně nejkvalitnější rostlinné a éterické oleje, které nejen ošetřují a vyživují pokožku, ale obsahem esenciálních olejů příznivě ovlivňují tělo jako celek a to včetně péče o naši neustále přetíženou psychiku. A jak nás přesvědčují staré moudrosti i nejmodernější výzkumy, právě psychika má podstatný vliv na fyzické zdraví.
(c) 2024 Masáže Hana | Masáže Praha 4 a Praha 10 | Klasické masáže | ruční Lymfatické masáže - Manuální lymfodrenáž | Bowenova tlaková masáž
Holistická aroma masáž | Těhotenská masáž | Reflexní masáž chodidel | Dárkové certifikáty on line | Dárkové poukazy na masáž on line | Webdesign ABweb.cz